Xəbərlər

Paytaxtın ən güclü yeniyetmə güləşçiləri müəyyənləşib

05 mart 2022 500

Martın 1-dən 4-dək Şağan Olimpiya İdman Kompleksində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmələr arasında Bakı çempionatı keçirilib. 

Azərbaycan Güləş Federasiyası və Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin ortaq təşkilatçılığıyla keçirilən birincilik qarşıdan gələn U-17 Azərbaycan çempionatına seçim xarakteri daşıyıb. Medalçılarla tanış olun:

Sərbəst güləş

4️5 kq
1. Məhəmməd İsmayılov (MOİK), 2. Nizami Qurbanov (MOİK), 3. Əziz Babayev (ROİL), Mirnicat Seyidov (Neftçi)

48 kq
1. Elvin Cəfərquliyev (UGİM-5), 2. Ramiz İsmayılzadə (Əlincə), 3. Qəzənfər Vəliyev (ROİL), Turan Mirkişiyev (Təhsil)

51 kq
1. Hüseyn Hüseynov (Pəhləvan), 2. Hacı Kərimli (Neftçi), 3. Sədrəddin Həsənov (FHN), Hüseyn Sevdimov (ROİL)

55 kq
1. Kamil Əhmədzadə (Pəhləvan), 2. Elman Məmmədov (Neftçi), 3. Elman Ağayev (Təhsil), Kamal Məmmədov (UGİM-2)

60 kq
1. Ağa Qasımov (Neftçi), 2. Ramal Əmirli (ROİL), 3. Cavid Seyidov (ROİL), Tural Mahmudov (DİN)

65 kq
1. Yusif Salmanov (ROİL), 2. Adəm Bağırov (UGİM-2), 3. Heydərəli Saidov (DİN), Məhəmməd Abbaszadə (Şağan)

71 kq
1. Vasif Xudiyev (Neftçi), 2. Vüsal Əliyev (ROİL), 3. Allahyar Məmmədov (Ruslan), Omar Gülməmmədov (Neftçi)

80 kq
1. Anar Cəfərli (ROİL), 2. İbrahim Məmmədov (Təhsil), 3. Abdulla Şərif (Neftçi), Məhəmməd Əsədov (ROİL)

92 kq
1. Xəyal Əsgərov (ROİL), 2. Vaqif Rəhmanov (Təhsil), 3. Ayxan İmanov (Əlincə)

110 kq
1. Fərid Qazıyev (Olimpsport), 2. Hüseyn Museyi-Kazım (ROİL), 3. Fuad Qəribov (Pəhləvan), İsa Hüseynov (UGİM-2)


Yunan-Roma güləşi

45 kq
1. Rəvan Həsənzadə (UGİM-2), 2. Turan Daşdəmirov (UGİM-10), 3. Yusif Əlizadə (UGİM-10), Coşqun Hacıyev (UGİM-2)

48 kq
1. Təvəkkül Kərimov (ROİL-Gömrükçü), 2. Asim Rzayev (ROİL), 3. Kənan Yusubov (UGİM-9), Ömər Almaslı (FHN)

51 kq
1. Murad Əliyev (UGİM-2), 2. Nurlan İbadzadə (ROİL), 3. Maksud Canqurtaran (UGİM-2), Afiq Musayev (Lokomotiv)

55 kq
1. Tural Əhmədov (UGİM-2), 2. Nicat Şükürov (Spartak), 3. Ceyhun Cavadlı (UGİM-2), Nihad Yadigarov (Pəhləvan)

60 kq
1. Məhəmməd Qasımzadə (UGİM-5), 2. Emil Abdullayev (UGİM), 3. Edik Əliyarov (ROİL), Ömər Məmmədli (UGİM-2)

65 kq
1. Seymur Qasımov (ROİL), 2. Cavidan Nəhmətov (UGİM-2), 3. İbrahim Rüstəmov (ROİL), Əyyub Əliyev (UGİM-10)

71 kq
1. Davud Məmmədov (FHN), 2. Ramazan Yusubov (Pəhləvan), 3. Vüsal Şahmuradov (Lokomotiv), Elnur Məmmədov (FHN)

80 kq
1. İsmayıl Rzayev (MOİK), 2. Ayxan Məmmədli (Neftçi), 3. Abdulla Şərif (Neftçi), Əli Hümbətzadə (UGİM-2)

92 kq
1. Nizami Şükürov (MOİK), 2. Mikayıl İsmayılov (MOİK), 3. Nihad Məmmədzadə (Neftçi), İsmayıl Hüseynov (UGİM-10)

110 kq
1. Mahir Qurbanlı (UGİM-10), 2. Murad Rzayev (MOİK), 3. Əlibala Nəcəfli (Gömrükçü), Elvin Məmmədov (Pəhləvan)