Xəbərlər

Finala yüksələnlər və bürünc medalçılar bəlli olub

15 fevral 2022 249

Gənc boksçular arasında Azərbaycan birinciliyi davam edir. 50 komandanın 176 idmançısının iştirakı ilə Boks Mərkəzində təşkil edilən yarışın V günündə yarımfinal görüşləri baş tutub.

13 çəki dərəcəsində 26 döyüşün nəticəsinə əsasən finala çıxan boksçuların adlarına aydınlıq gəlib. Məğlub olan idmançılar isə bürünc medalla kifayətləniblər.

Milli üzvlərindən Elgün Babayev, Amin Məmmədzadə (hər ikisi 51 kq), Kamil Babayev, Mətin Məmmədov (hər ikisi 54 kq), Arif Bayramov (57 kq), Tacı Tağızadə (60 kq), Zaur Qəhrəmanov (63,5), Səid Abdullayev (67 kq), Ənvər Babayev (75 kq), Fətəli İsmayılov (86 kq) və Rəşid Məmmədov (92 kq) çempion titulu uğurunda mübarizəni davam etdirirlər. Yeniyetmələrdən ibarət yığmadan gənclərə keçid edən Kənan Babayev, Tural Sarıyev (hər ikisi 48 kq), Nadir Məlikov (57 kq) və Sənan Hətəmov (71 kq) da qızıl medal şansını qoruyur.

Birincilik fevralın 16-da başa çatacaq. 13 çəki dərəcəsi üzrə baş tutacaq final döyüşlərinə saat 14:00-da start veriləcək.

Azərbaycan birinciliyi
V günün nəticələri
1/2 final

48 kq
Kənan Babayev (“Təhsil” RİM) – Tofiq Quliyev (“Qəbələ” İK) – 5:0
İlkin Qasımov (FHN İK) – Tural Sarıyev (“Neftçi” İK) – ikinci qalib gəlib

51 kq
Elgün Babayev (“Təhsil” RİM) – Elsevər Abdullayev (“Neftçi” İK) – 5:0
Amin Məmmədzadə (“Təhsil” RİM) – Nihat Tağızadə (“Qızıl əlcək” İK) – ikinci döyüşə gəlməyib

54 kq
Kamil Babayev (“Təhsil” RİM) – Mahir Süleymanov (UGM-11) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
İbrahim Əliyev (ROİL) – Mətin Məmmədov (DİN İC) – 0:5

57 kq
Arif Bayramov (“Təhsil” RİM) – Seyidəli Bayramov (UGM-13) – 5:0
Nadir Məlikov (“Təhsil” RİM) – Əli Ağayev (UGM-7) – 4:1

60 kq
Rəvan Qasımlı (DİN İC) – Aslan Quliyev (“Neftçi” İK) – 0:5
Tural Həsənov (Abşeron) – Tacı Tağızadə (“Təhsil” RİM) – 0:5

63,5 kq
Tamerlan Əliyev (METE) – Elsevər Gülbalayev (Siyəzən) – 5:0
Qasım Qasımov (“Neftçi” İK) – Zaur Qəhrəmanov (Lənkəran) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

67 kq
Səid Abdullayev (“Neftçi” İK) – Taleh Qasımoğlu (Z-1) – 5:0
Şəmsi Şahbazov (MOİK) – Qulu Quliyev (“Təhsil” RİM) – 4:1

71 kq
Daniel Xolostenko (“Qızıl əlcək” İK) – Murad Xəlilov (Gəncə) – 5:0
Sənan Hətəmov (RİM-1) – Lətif Həsənov (“Sərhədçi” İK) – birinci qalib gəlib

75 kq
Ənvər Babayev (“Təhsil” RİM) – Rəvan Rzayev (“Sərhədçi” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Rza Rzazadə (“Gömrükçü” İK) – Fəqan Məmmədov (MOİK) – 1:4

80 kq
Əli Malikov (Astara) – Ramiz Əsgərov (Siyəzən) – 2:3
Kənan Səlimov (Tərtər) – Sərxan Budaqov (“Təhsil” RİM) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

86 kq
Fətəli İsmayılov (DİN İC) – Fazil Rəhimov (MOİK) – ikinci döyüşə gəlməyib
İbad Mirzəyev (UGM-13) – Elay Səmədov (“Təhsil” RİM) – ikinci qalib gəlib

92 kq
Rəşid Məmmədov (“Neftçi” İK) – Mehrac Tağıyev (MOİK) – 5:0
Aslan Mövsümov (DİN İK) – Məmməd Quliyev (Tərtər) – 0:5

+92 kq
Fərid İsmayılov (“Garpa Renzo” İK) – Nurlan Əlibəyli (Şirvan) – birinci qalib gəlib
Səbuhi Əlizadə (“Təhsil” RİM) – Aqil Heydərov (MOİK) – 5:0